BSL 16. Haftanın Ödülleri: Derbiler ve Geri Dönüşler

29/Jan/19 09:39 Januar 29, 2019

Yigit Alp Kalkanci

29/Jan/19 09:39

Eurohoops.net

Tahincioğlu Süper Ligi’nde 16. hafta geride kalırken Eurohoops, ikinci devredeki ilk maçların ardından ödülleri dağıttı.

by Yiğit Alp Kalkancı / info@eurohoops.net

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde ikinci devre resmen başladı, ilk hafta iki önemli derbiye ve geri dönüşlere sahne oldu!

Eurohoops da bu güzel haftanın ardından ödülleri dağıttı! Önce haftanın görünümü ardından da haftanın tüm ödülleri:

HAFTANIN GÖRÜNÜMÜ

Haftanın açılış maçında Türk Telekom, sahasında son dönemin sorunlarla boğuşan ekibi Sakarya’yı konuk etti ve parkeden 76-53’lük rahat bir galibiyetle ayrıldı.

TOFAŞ, normal sürede müthiş bir sona sahne olan ve uzatmalara taşınan karşılaşmada Pınar Karşıyaka’yı sahasında 93-91’lik skorla mağlup etmeyi başardı.

Haftanın ilk derbi mücadelesinde Fenerbahçe Beko, ikinci yarı gaza bastı ve Beşiktaş Sompo Japan’ı deplasmanda 58-79 gibi farklı bir skorla geçmeyi başardı.

Haftanın bir diğer derbisinde ise Anadolu Efes, Galatasaray Doğa Sigorta karşısında son periyotta inanılmaz bir geri dönüşe imza attı ve parkeden 92-82’lik galibiyetle ayrıldı.

Banvit, Arel Üniversitesi Büyükçekmece deplasmanında ikinci yarı kendine geldi ve sahadan 71-100 gibi çok farklı bir galibiyetle ayrılmasını bildi.

Bahçeşehir Koleji, yoluna dört yabancı oyuncu ile devam eden Afyon Belediyespor’u deplasmanda 70-80’lik skorla mağlup etti ve bu sezonki ilk deplasman galibiyetini aldı.

Haftanın kapanış maçında ise Darüşşafaka Tekfen, büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmanın sonunda Gaziantep Basketbol’u deplasmanda 62-65’lik skorla geçmeyi bildi.

SIRALAMA

1- Fenerbahçe Beko (13-2) (-)
2- Anadolu Efes (12-3) (-)
3- Türk Telekom (10-5) (↑)
4- TOFAŞ (10-5) (↓)
5- Gaziantep Basketbol (8-7) (↑)
6- Bahçeşehir Koleji (8-7) (↑)
7- Galatasaray Doğa Sigorta (8-7) (↓)
8- Beşiktaş Sompo Japan (8-7) (↓)
9- Darüşşafaka Tekfen (7-8) (-)
10- Banvit (6-9) (↑)
11- Arel Üniversitesi Büyükçekmece (6-9) (-)
12- Pınar Karşıyaka (6-9) (↓)
13- Afyon Belediyespor (4-11) (-)
14- Adatıp Sakarya BŞB Basket (4-11) (-)
15 İstanbul BBSK (2-12) (-)

HAFTANIN PROGRAMI

Cumartesi

13:00 | İstanbul BBSK – TOFAŞ

15:15 | Pınar Karşıyaka – Beşiktaş Sompo Japan

17:30 | Galatasaray Doğa Sigorta – Bahçeşehir Koleji

Pazar

13:00 | Fenerbahçe Beko – Türk Telekom

15:15 | Banvit – Gaziantep Basketbol

17:30 | Adatıp Sakarya BŞB Basketbol – Arel Üniversitesi Büyükçekmece

Pazartesi

20:00 | Darüşşafaka Tekfen – Anadolu Efes