Şampiyonlar Ligi’nde 4 Türk Takımının Grupları Belli Oldu

2019-07-04T11:57:26+00:00 2019-07-04T12:02:53+00:00.

Utkan Sahin

04/Jul/19 11:57

Eurohoops.net

Gelecek sezon FIBA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek 4 takım belli oldu.

By Eurohoops Team / info@eurohoops.net

FIBA Şampiyonlar Ligi’nde kura çekimi bugün yapıldı.

Gelecek sezon BCL’de mücadele edecek Bandırma İhtisas BK, Beşiktaş Sompo Japan, Gaziantep Basketbol ve Türk Telekom’un normal sezondaki grup ve rakipleri de gerçekleşen kura çekimiyle birlikte belli oldu.

Eleme oynamadan, direkt normal sezon gruplarından turnuvaya başlayacak olan 4 takımımızdan Bandırma İhtisas BK ve Beşiktaş Sompo Japan kura çekimine seri başı olarak katılırken Gaziantep Basketbol ve Türk Telekom ise seri başı olmadan katıldı.

A Grubu

TÜRK TELEKOM
Dinamo Sassari (İtalya)
Manresa (İspanya)
Strasbourg (Fransa)
Oostende (Belçika)
Unet Holon (İsrail)
Karhu/Tsmoki-Minsk vs. Torun
Keravnos/Bakken Bears vs. Lietkabelis

B Grubu

BANDIRMA İHTİSAS BK
Rasta Vechta (Almanya)
Pau Orthez (Fransa)
Wloclawek (Polonya)
AEK Atina (Yunanistan)
Hapoel Jerusalem (İsrail)
Sortertalje/Balkan Botevgrad vs. Antwerp
Kapfenberg/Kyiv Basket vs. San Pablo Burgos

C Grubu

GAZİANTEP
Brose Bamberg (Almanya)
Tenerife (İspanya)
CEZ Nymburk (Çekya)
VEF Riga (Letonya)
Peristeri (Yunanistan)
Prishtina/Legia Warsawa vs. Nizhny Novgorod
Benfica/Groningen vs. Mornar

D GRUBU

BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN
Zaragoza (İspanya)
PAOK (Yunanistan)
Neptunas (Litvanya)
Brindisi (İtalya)
JDA Dijon (Fransa)
Szombathely/Oradea vs. Ventspils
Inter Bratislava/Fribourg Olympic vs. Bonn

Kura çekiminde eleme turları da ise şu şekilde oldu:

1. Eleme Turu

Inter Bratislava vs. Fribourg Olympic
Karhu vs. Tsmoki-Minsk
Sortertalje vs. Balkan Botevgrad
Kapfenberg vs. Kyiv Basket
Szombathely vs. Oradea
Prishtina vs. Legia Warsawa
Benfica vs. Groningen
Keravnos vs. Bakken Bears

2. Eleme Turu

Keravnos/Bakken Bears vs. Lietkabelis
Benfica/Groningen vs. Mornar
Karhu/Tsmoki-Minsk vs. Torun
Szombathely/Oradea vs. Ventspils
Sortertalje/Balkan Botevgrad vs. Antwerp
Kapfenberg/Kyiv Basket vs. San Pablo Burgos
Prishtina/Legia Warsawa vs. Nizhny Novgorod
Inter Bratislava/Fribourg Olympic vs. Bonn