EuroCup: Δεύτερη σερί ήττα για τον… μισό Προμηθέα – Αήττητη η Βίρτους (video)

2020-11-11T22:03:27+00:00 2020-11-11T22:03:27+00:00.

Axilleas Mavrodontis

11/Nov/20 22:03

Eurohoops.net

Ο προμηθέας δεν μπόρεσε να αντέξει στην πίεση της Τρέντο, γνωρίζοντας την ήττα στην Πάτρα, ενώ η Βίρτους πέρασε από την έδρα της Λοκομοτίβ, χάρη στον απίστευτο Μίλος Τεόντοσιτς.

Της Eurohoops Team/ info@eurohoops.net

Για τον δεύτερο όμιλο, η Μάλαγα είχε πολύ εύκολο έργο απέναντι στη Μόρναρ Μπαρ, παίρνοντας τη νίκη με 98-72. Οι Ισπανοί από το ξεκίνημα είχαν το πάνω χέρι, φτάνοντας έτσι με άνεση στη νίκη +26. Μπουτέιγ και Μπριθουέλα είχαν από 16 πόντους για τους νικητές.

Στον τρίτο όμιλο, η Βίρτους κράτησε το αήττητο, περνώντας από την έδρα της Λόκο, μετά από ένα πολύ συναρπαστικό ματς με 89-83. Ο Μίλος Τεόντοσιτς ήταν ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ για την ιταλική ομάδα, έχοντας 29 πόντους και 5 ασίστ.

Για τον τέταρτο όμιλο, ο Προμηθέας δεν τα κατάφερε απέναντι στην Τρέντο, γνωρίζοντας την ήττα με 89-80. Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Σάντερς με 22 πόντους, ενώ για τον Προμηθέα επίσης από 22 είχαν οι Μίλερ και Αγραβάνης.

Η Τσεντεβίτα ανέβηκε στο 4-2, περνώντας από την έδρα της Μπουρσασπόρ με 97-80. Από την αρχή της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο, φτάνοντας στη νίκη με +17. Ο Γιάκα Μπλάζιτς ήταν και πάλι ο κορυφαίος της ομάδας του, έχοντας 25 πόντους.

Τέλος η Ναντέρ είχε εύκολο έργο απέναντι στην Γκραν Κανάρια, φτάνοντας στη νίκη με το επιβλητικό 90-74. Οι Ισπανοί μπήκαν δυνατά στον αγώνα και βρέθηκαν στο +6 στο δεκάλεπτο, όμως οι Γάλλοι στην συνέχεια πήραν τον έλεγχο και έφτασαν άνετα στη νίκη. Ο Ουόρεν με 25 πόντους ήταν ο κορυφαίος των νικητών.

Αναλυτικά το πανόραμα της 7ης αγωνιστικής

Α’ όμιλος
Τρίτη 10/11
Μπαχτσεσεχίρ-Ούνιξ Καζάν 67-70
Μπανταλόνα-Μπουργκ Αναβλήθηκε
Τετάρτη 11/11

Βενέτσια-Παρτίζαν Αναβλήθηκε

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Μπανταλόνα* 5-0
Ούνιξ Καζάν* 4-2
Μπουργκ* 3-1
Βενέτσια* 2-3
Παρτίζαν 2-3
Μπαχτσεσεχίρ 0-7

Επόμενη αγωνιστική (8η)
Τρίτη (17/11)
Παρτιζάν – Ούνιξ Καζάν (21:30)
Μπουργκ – Βενέτσια (21:45)
Μπανταλόνα – Μπαχτσεσεχίρ (21:45)

Β’ όμιλος
Τρίτη 10/11
Μπουντούτσνοστ-Μπουλόν Αναβλήθηκε
Ουλμ-Μπρέσια 88-76
Τετάρτη 11/11
Μάλαγα-Μόρναρ 98-72

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Μάλαγα 5-2
Μπουλόν* 4-2
Μπουντούτσνοστ* 3-2
Μόρναρ 3-4
Ουλμ 3-4
Μπρέσια* 1-5

Επόμενη αγωνιστική (8η)
Τρίτη (17/11)
Μπουλόν – Ουλμ (21:00)
Τετάρτη (18/11)
Μπουντούτσνοστ – Μάλαγα (20:00)
Μπρέσια – Μόρναρ Μπαρ (21:30)

Γ’ όμιλος
Τρίτη 10/11
Ανδόρα-Άντβερπ Αναβλήθηκε
Τετάρτη 11/11

Λοκομοτίβ Κουμπάν-Βίρτους Μπολόνια 83-89
Λιετκαμπέλις-Μονακό Αναβλήθηκε

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Βίρτους Μπολόνια* 6-0
Λοκομοτίβ Κουμπάν 5-2
Μονακό* 3-2
Ανδόρα* 2-3
Λιετκαμπέλις 1-4
Άντβερπ 0-6

Επόμενη αγωνιστική (8η)
Τρίτη (17/11)
Αντβέρπ – Μονακό (21:00)
Βίρτους Μπολόνια – Ανδόρα (21:30)
Τετάρτη (18/11)
Λοκομοτίβ Κουμπάν – Λιετκαμπέλι (18:30)

Δ’ όμιλος
Τετάρτη 11/11
Μπουρσασπορ-Τσεντεβίτα/Ολίμπια 80-97
Προμηθέας-Τρέντο 80-89
Ναντέρ-Γκραν Κανάρια 90-74

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Τρέντο* 6-0
Γκραν Κανάρια* 4-2
Τσεντεβίτα/Ολίμπια* 4-2
Προμηθέας* 2-4
Ναντέρ* 2-4
Μπουρσαπόρ* 0-6

Επόμενη αγωνιστική (8η)
Τετάρτη (18/11)
Προμηθέας – Μπουρσασπόρ (19:30)
Τρέντο – Ναντέρ (21:00)
Γκραν Κανάρια – Τσεντεβίτα Ολίμπια (22:00)

*Έχουν αναβληθεί αγώνες τους λόγω κρουσμάτων κορωνοϊού

Διαβάστε ΕΔΩ τα τελευταία νέα